لمینت دندان را زیباتر می سازد یا ونیر کامپوزیت؟

لمینت دندان را زیباتر می سازد یا ونیر کامپوزیت؟

ونیر کامپوزیت و لمینت دندان انتخاب شما برای داشتن دندان های زیبا کدام است؟ لبخند زیبا یکی از مهم ترین عناصر زیبایی است. ظاهر دندان های شما تاثیر قابل توجهی بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد و در عین حال شما را جذاب تر و جوان تر نشان می دهد.

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان، یک روش دندانپزشکی زیبایی و یک راه حل پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندان های سفید مرواریدی و سالم بهره مند شوید.

آن ها موادی نازک، ویفری، رنگ دندان و سفارشی هستند که به جلوی دندان ها متصل شده و به انواع مشکلات دندانی رسیدگی می کنند. تصمیم گیری در مورد این که بین ونیر کامپوزیت و لمینت دندان کدام برای شما مناسب است، به مجموعه معیار های متفاوتی بستگی دارد.

پس از بررسی دقیق مزایا و معایب روکش های دندانی، می توانید هر نوع را بسنجید تا به یک نتیجه معقول برسید.

وینر کامپوزیت چیست؟

روکش‌ های دندانی، پوسته ‌های نازکی به رنگ دندان هستند که برای بهبود ظاهر دندان‌ ها روی سطح دندان قرار گرفته و به بیماران لبخندی زیبا تر هدیه می‌ دهند.

روشی که برای قرار دادن روکش ها استفاده می شود، کم تهاجمی است و نیاز به برداشتن مقدار کمی از مینای دندان برای جا افتادن آن ها دارد.

وینر کامپوزیت چیست؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان ها، عملکردی مشابه روکش ها دارند و گاهی اوقات این دو اصطلاح به جای هم استفاده می شوند. لمینت ها از این نظر متفاوت هستند که بسیار نازک تر بوده و برای قرار دادن آن ها نیاز به حذف مینای کم تری وجود دارد.

کاندیدای مناسب برای ونیر کامپوزیت و لمینت دندان

قبل از انتخاب نوع خاصی از روکش، ابتدا باید دریابید که آیا کامپوزیت ونیر و لمینت دندان راه حل مناسبی برای شما هستند یا خیر.

ونیر ها برای همه یا هر دندانی مناسب نیستند. بنابراین، انتخاب درست، یک عامل بسیار مهم در موفقیت این تکنیک است.

ونیر کامپوزیت و لمینت دندان چه زمانی مفید هستند؟

انواع ونیر کامپوزیت و لمینت دندان در موارد زیر بسیار موثر هستند:

  • اصلاح دندان های کج یا بد شکل
  • ترمیم دندان های شکسته
  • دندان ‌های لکه ‌دار یا تغییر رنگ در زمانی که جرم گیری موثر نیست
  • دندان هایی که در اثر سایش کوتاه شده اند
  • دندان هایی که خیلی از هم فاصله دارند
ونیر کامپوزیت و لمینت دندان چه زمانی مفید هستند؟

مزایای ونیر کامپوزیت

چرا پیشنهاد می شود ونیر کامپوزیت را برای زیباتر کردن دندان های خود استفاده کنید؟ در ادامه بخوانید.

هزینه کامپوزیت دندان

ونیرهای کامپوزیت مزایای زیادی نسبت به لمینت دارند که مهم ترین آن ها هزینه است. به طور متوسط، انواع لمینت دندان، دو برابر گران تر از قیمت ونیر کامپوزیت ها هستند، که برای برخی از افراد بسیار مهم است، زیرا اکثر درمان ها تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، به این معنی که شما احتمالاً باید هزینه درمان را از جیب خود پرداخت کنید.

هزینه کامپوزیت دندان

درمان یک روزه کامپوزیت

ونیر کامپوزیت ها اغلب می توانند در یک جلسه تکمیل شوند. دندانپزشک، دندان ‌های شما را برای رزین آماده می‌ کند و سپس روکش ‌ها را مستقیماً روی جلوی دندان ‌های شما می‌ تراشد.

سپس رزین با استفاده از نور شدید سخت می شود و در نهایت، روکش های شما پولیش می شوند. بنابراین، روش کامپوزیت بسیار کم تر تهاجمی و به طور قابل توجهی سریع تر از روش های دیگر است.

پروسه لمینت بیشتر طول می‌ کشد، زیرا روکش‌ های شما باید در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده شوند و قبل از ملاقات بعدی به دندانپزشک شما تحویل داده شوند. دندان های شما نیز قبل از نصب روکش، نیاز به آماده سازی بیشتری دارند.

برگشت پذیری

بدون شک، بزرگ ترین مزیت و فرق لمینت و کامپوزیت، برگشت پذیری است. هنگامی که صحبت از کامپوزیت می شود، حداقل کار آماده سازی روی دندان های طبیعی شما لازم است، به این معنی که آن ها به طور دائمی تغییر نمی کنند تا و مواد کامپوزیت را نمی توان در صورت لزوم برداشته و جایگزین کرد.

درمان یک روزه کامپوزیت

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان و جایگزین کردن آن با روش کامپوزیت را در زیر بخوانید!

ماندگاری بالای لمینت دندان

اگرچه ونیر کامپوزیت ها دارای تعدادی مزیت هستند، اما یک زمینه وجود دارد که نمی توانند با لمینت رقابت کنند و آن، دوام است. لمینت، ماده ای به مراتب قوی تر از ونیر کامپوزیت است.

عمر لمینت دندان بسیار زیاد است و لمینت ها به طور متوسط ​​۱۰ تا ۱۵ سال دوام می آورند. اگرچه زمانی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کرده و از دستورالعمل های دندانپزشک خود پیروی کنید، می توانند حتی برای مدت طولانی تری دوام بیاورند.

ونیر های کامپوزیت تقریباً نصف طول عمر لیمنت را دارند، یعنی چیزی بین ۵ تا ۷ سال. قیمت لمینت دندان با توجه به طول عمر بالای آن می تواند مقرون به صرفه باشد.

اکثر دندانپزشکان موافقند که لمینت ها طبیعی ترین و شبیه ترین زیبایی دندان را ارائه می دهند. لمینت دارای کیفیت نیمه شفافی است که کاملاً شبیه مینای دندان است. همچنین به دلیل استحکام مواد و لعابی که پس از درمان اعمال می شود، در برابر لکه و بریدگی بسیار مقاوم است.

از طرف دیگر، ونیر های کامپوزیت مستعد لک هستند، به این معنی که ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود داشته باشید تا از برخی از مواد غذایی لکه ‌زا اجتناب کنید. کامپوزیت همچنین برای دستیابی به زیبایی دندان طبیعی نیاز به پولیش دارد.

ماندگاری بالای لمینت دندان

آیا این تفاوت مهم است؟

دانستن تفاوت بین لمینت دندان و ونیر کامپوزیت مهم است زیرا می تواند به بیمار کمک کند تا تصمیم بگیرد که کدام گزینه برای دندان ها و نیازهای لبخندش بهترین است.

برای مثال، افرادی که دندان ‌های کج دارند یا دارای شکاف هستند، بهتر است روکش‌ هایی را که انعطاف ‌پذیرتر و پایدارتر از لمینت‌ های دندانی هستند، تهیه کنند.

با این حال، اگر مشکل تغییر رنگ یا تراشه های جزئی باشد، لمینت ها گزینه بسیار خوبی هستند زیرا سبک وزن بوده و نیازی به حذف مینای دندان ندارند. قیمت لمینت دندان ثابت بیشتر است اما در عوض طول عمر بالاتری دارد.

کدام روش برای زیباسازی دندان ها بهتر است؟

کدام روش برای زیباسازی دندان ها بهتر است؟

تصمیم در نهایت در دستان بیمار و دندانپزشک است که کدام گزینه بهتر است. این به این دلیل است که نیاز های هر بیمار متفاوت است و زمانی که نیازهای شخصی، هزینه و سایر عوامل اعمال می شود، یک گزینه معمولاً بر دیگری برتری دارد.

وینر کامپوزیت ها و لمینت ‌های دندان، گزینه ‌های عالی برای تقویت لبخند هستند. در اولین فرصت به کلینیک دندانپزشکی مهدیس مراجعه کنید تا دریابید که آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر و این که کدام گزینه برای شما بهترین انتخاب است!

هم چنین جهت اطلاع از قیمت لمینت دندان طرح لبخند با ما تماس بگیرید. کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مهدیس، مجهزترین و مدرنترین کلینیک غرب تهران است که آماده ارائه خدمات کاشت ایمپلنت دندانی با شرایط بسیار مناسب و با کیفیت عالی به شما عزیزان می باشد.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
چگونه رنگ لمینت دندان را انتخاب کنیم؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست