ایمپلنت ​- کلینیک شبانه روزی مهدیس

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی ، یک پیچ از جنس تیتانیوم است که به عنوان ریشه دندان توسط یک متخصص درون فک شما قرار داده می شود. تیتانیوم استفاده شده بسته به کیفیت ایمپلنت و قیمت ایمپلنت متفاوت است. ایمپلنت قرار است در دهان شما باقی بماند.
ایمپلنت هم شکل دندان های طبیعی شما خواهد بود و زیبایی لبخند شما را باز می گرداند. بنابراین با ارزیابی دقیق نسبت به اندازه و سایز ایمپلنت پیش از عمل که توسط دندانپزشک صورت می گیرد و با همکاری شما در رعایت موارد لازم در نگهداری از بهداشت ایمپلنت که بعد از عمل باید صورت گیرد، ایمپلنت سال ها جوابگوی نیازهای جویدن، صحبت کردن و زیبایی شما خواهد بود.
دندانپزشک بعد از فراهم کردن مقدمات کار ،توسط دستگاه های مدرن و ابزار کاملاً استریل ایمپلنت را درون استخوان فک قرار می دهد . بعد از مدتی که سطح تیتانیوم ایمپلنت با استخوان مجاورش پیوند محکمی برقرار کرد، برای روکش ایمپلنت قالبگیری شده و قطعه مربوط به تاج را روی ایمپلنت قرار می دهند.
دندان مصنوعی یا پروتز نهایی که می تواند ثابت یا متحرک باشد بعداً روی این قسمت کار گذاشته می شود که بنابراین ظاهر دندان های ایمپلنت شده با دندان های طبیعی هیچ تفاوتی نخواهد داشت و موقع غذا خوردن مانند یک دندان طبیعی عمل می کند.

انواع روش های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دو مرحله ای

در روش دو مرحله ای ایمپلنت عمل جایگذاری ایمپلنت در استخوان فک و بخیه زدن بافت لثه انجام می شود.

ایمپلنت فرو رونده

این نوع ایمپلنت درون استخوان فک قرار می گیرد که می توان آن را رایج ترین روش برای انجام فرآیند ایمپلنت دندانی دانست.

ایمپلنت تک مرحله ای

ایمپلنت تک مرحله ای به روشی گفته می شود که ایمپلنت به صورت جراحی درون فک استخوان قرار داده می شود.

امیپلنت ساب پریواستیل

این نوع ایمپلنت داخل بافت لثه بر روی استخوان فک قرار داده می شود به طوری که فلز ایمپلنت برای نگه دانشتن روکش بیرون است.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

هر بخش از دندان با توجه به مشکلی که برایش پیش آمده است هزینه های مختلفی دارد. در افرادی که برای ایمپلنت دندان خود اقدام می کنند عموما افتادن دندان، زیبایی شایع است.

گاهی امکان دارد مراجعه کننده بخواهد قبل از هر چیز از قیمت های ایمپلنت دندان باخبر باشد. به طور کلی هزینه های انجام ایمپلنت به موارد زیر بستگی دارد:

  • نوع و جنس امپلینتی که مورد استفاده قرار می گیرد.
  • هزینه ای که پزشک و لابراتور از شما دریافت می کند.
  • در صورتی که شما نیاز به جراحی لثه پیدا کنید، این هزینه به هزینه های ایمپلنت دندان اضافه خواهد شد.
  • تعداد جلسات برای ایمپلنت دندان
ایمپلنت - مهدیس کلینیک

مراحل ایمپلنت دندان

معاینه دندان

معاینه دندان فرد موردنظر و تعیین نوع و تعداد ایمپلنت

کشیدن دندان

دندان آسیب دیده در صورت نیاز کشیده می شود.

آماده سازی فک

در این مرحله استخوان فک را برای پیوند آماده می کنند.

کاشت پایه

پایه ایمپلنت داخل لثه انجام می شود.

ترمیم استخوان

رشد و ترمیم استخوان فک در این مرحله انجام می شود.

قرار دادن ایمپلنت

و در مرحله آخر ایمپلنت بر اساس قالبی که دارد درون لثه جایگذاری می شود.

ایمپلنت دیجیتال
تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

از مهمترین تفاوت های ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی می توان به این نکته اشاره کرد که در ایمپلنت معمولی لثه باید تا محل ورود و کاشت ایمپلنت برش داده شود به همین علت بسیاری از بیماران که برای انجام خدمات ایمپلنت مراجعه می کنند، ایمپلنت دیجیتال را انتخاب می کنند.

در روش ایمپلنت دیجیتال برش هایی انجام می شود اما این برش ها کوچک هستند و تنها برای تصاویر سه بعدی سی تی اسکن انجام می شود. اما در جراحی ایمپلنت معمولی همانطور که اشاره شد برشی بزرگ تا امتداد لثه ایجاد می شود تا جراح به استخوان موردنظر برسد.

در جراحی ایمپلنت دیجیتال به دلیل برش کوچکی که بر روی لثه ایجاد می شود نیاز به بخیه خوردن لثه وجود ندارد اما در روش معمولی بعد از کاشت لثه بخیه زده می شود.

همچنین در روش ایمپلنت دیجیتال  فرد بیمار دوره بهبودی کوتاه تری را نسبت به جراحی معمولی تجربه خواهد کرد. می توان گفت که در روش دیجیتال مدت زمان جراحی کوتاه تر نیز خواهد بود.

سوالات متداولی که مراجعه کنندگان از ما می پرسند را در زیر بخوانید!

فهرست