درمان ریشه نیاز به دو یا چند جلسه ملاقات دارد. پرکردگی یا روکش موقت در فاصله بین ملاقاتها روی دندان قرار می گیرد. تا چند ساعت بعد از هر ملاقات هنگامی که بی حسی زده شده باشد، لبها، دندانها و زبان شما دچار بی حسی و کرختی می شوند.

تا برطرف شدن کامل بی حسی و کرختی ، از جویدن غذا خودداری نمایید. در بین وقت های ملاقات ، ممکن است قسمتی از پر کردگی موقت کنده شود. این مساله طبیعی بوده و مشکل نیست. دقت کنید اگر تمام پرکردگی موقت یا روکش موقت به صورت کامل خارج شد ، حتما با مطب تماس حاصل نمایید تا برای استقرار مجدد آن هماهنگی صورت گیرد. کمی ناراحتی ، تا چند روز بعد از درمان ریشه ، مخصوصا در زمان جویدن غذا طبیعی است. برای کنترل کردن ناراحتی از مسکن های تجویز شده توسط دندانپزشک خود استفاده نمایید.

در صورت تجویز آنتی بیوتیک ، تلاش کنید مدت زمان و نظم استفاده از آن را با توجه به تجویز دندانپزشک خود رعایت کنید. حتی اگر علایم عفونت رفع شده باشد) برای کاهش درد و ناراحتی می توانید دهان را روزانه ۳ بار با آب نمک گرم شستشو دهید.

برای محافظت از دندان و حفظ روکش و پرکردگی موقت در ناحیه درمان از خوردن غذاهای سفت (مخصوصا جویدن با لثه) ، غذاهای سخت مانند یخ و خشکبار خودداری کنید.

هیچ نظری وجود ندارد