مسواک و برس های بین دندانی :

مسواک های معمولی قادر نیستند فضاهای بین دندانی را تمیز نمایند. بهتر است در این موارد از مسواک ها و یا برس های بین دندانی به همراه نخ دندان کمک گرفت.

نخ دندان سوپر فلاس :

در مواردی که جایگزینی دندانها به صورت بریج انجام می شود چه متکی بر دندان چه بر ایمپلنت ، فضاهای بین پایه ها را به کمک نخ دندان سوپرفلاس همانگونه که در کلیپ نمایش داده می شود ، تمیز نمائید.

تمیز کردن زبان :

یکی از عوامل بوی بد دهان می تواند تجمع باکتریها بین پرزهای زبان باشد. توصیه می شود به وسیله تمیزکننده های زبان و یا حتی بوسیله حرکت جارویی مسواک از عقب به جلو زبان را تمیز کنید.

دهانشویه:

دهانشویه ها را در موارد خاص و لطفا با تجویز دندانپزشکتان استفاده نمائید. به طور کلی ، بهتر است پس از استفاده از دهانشویه حداقل نیم ساعت چیزی خورده یا آشامیده نشود.

کنترل غذایی و ایمپلنت های دندانی:

علاوه بر ملاحظات کلی در مورد کنترل غذایی ، در زمان انجام درمان و بخصوص دوره التیام یعنی بعد از انجام جراحی لازم است بیمار رژیم غذایی نرم داشته باشد تا کمترین فشار به ناحیه ایمپلنت وارد گردد. بدیهی است عدم توجه کافی می تواند منجر به یکپارچگی ناقص ایمپلنت و استخوان گردیده
، درمان را با شکست مواجه نماید. بعد از اتمام دوره درمان ، تا مدتی باید رژیم غذایی نرم ادامه یابد. بیمار می تواند پس از تایید دندانپزشک خود رژیم غذایی طبیعی را ادامه دهد.

مراقبتهای بعد از عمل:

با رعایت نکات ذیل می توانید ناراحتی و درد ایجاد شده را به میزان زیادی کاهش دهید :

– گاز استریل قرارداده شده در محل جراحی را به مدت اساعت با فشار ملایم نگه دارید.

– جهت کاهش تورم مقداری یخ خردشده را درون کیسه پلاستیکی ریخته آن را بصورت متناوب بر روی پوست صورت در ناحیه جراحی شده قرار دهید.

– چند ساعت اولیه پس از جراحی از غذاهای سرد و نرم مثل ماست یا بستنی استفاده نمایید.

– رعایت بهداشت دهانباعث کاهش احتمال عفونت و تسریع بهبودی می شود.

– داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف نمایید.

– از دستکاری کردن محل جراحی و کشیدن سیگار تا حد ممکن خودداری نمایید.

– استراحت کافی و پرهیز از فعالیت شدید بدنی در ۲۴ ساعت اولیه باعث تسریع روند بهبودی خواهد شد.

هیچ نظری وجود ندارد